Gruzie se stává součástí Evropské migrační sítě

Na počátku roku 2021 Evropská migrační síť poprvé vítá ve svém středu země mimo Evropský hospodářský prostor: Moldavsko a Gruzii.
Monique Pariat, generální ředitelka, Generální ředitelství pro migraci a vnitřní věci Evropské komise, k tomu sdělila: „Aby EU lépe řídila migraci, je důležité dále prohlubovat spolupráci se třetími zeměmi. Na to klade důraz také Nový pakt o migraci a azylu. Mít Gruzii jako součást Evropské migrační sítě nám umožní sdílet evropskou dobrou praxi v řízení migrace a zároveň lépe pochopit migraci z kavkazské perspektivy.”
Gocha Lordkipanidze, gruzínský ministr spravedlnosti a předseda Státní komise pro migrační otázky, řekl: „Připojení k EMN je pro Gruzii velmi důležité. Rozvoj systému řízení migrace je klíčovým pilířem integrace Gruzie do Evropské unie. Naše strategie je ta založena na principu „migrace a rozvoj“ s důrazem na výzkum, výměny expertů, analýzu moderních migračních trendů a prostředků pro reakci – tedy vše, v čem je již Evropská migrační síť pokročilá.“
Pracovní ujednání stanovují podmínky administrativní spolupráce mezi Evropskou komisí a Gruzií v rámci Evropské migrační sítě a zahrnují možnosti současné i budoucí spolupráce.

Video z podpisové ceremonie:

Registrujte se pro odběr novinek e-mailem

 

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle ochrany osobních údajů